digital nomad

Przyszłość należy do digital nomadów

Kocham podróże. Kocham odkrywać nowe miejsca na mapie. Kocham brak świadomości tego, co odkryję jutro. A przede wszystkim kocham wolność i możliwość wyboru tego gdzie jestem i kiedy tam jestem.

Moja zdolność zarabiania pieniędzy nie jest uzależniona od lokacji w której się znajduję. Mogę pracować z każdego miejsca na kuli ziemskiej, dajcie mi tylko internet, gniazdko z prądem i dostęp do mocnej kawy. Z tymi słowami identyfikuje się coraz większa ilość osób. Wszelakiej maści, programiści, graficy, copywriterzy uciekają z łańcucha lokacji i pracują zdalnie.

Nadchodzi nowy model

Dotychczas osoby pracujące zdalnie kojarzyły się z freelancerami. Wynika to z prostego faktu, że firmy były niechętne do takiego modelu współpracy. Zmienia się to jednak dosyć szybko. Młode pokolenie właścicieli firm, jest ambitne i nie chce spędzić swojego życia w 4 ścianach biurowca. Wychodzą z niego, wyłamując się z modelu 9-17, ciągnąc za sobą swoje zespoły ludzi. Bo ciężko jest pracować zdalnie, gdy część zespołu jest w biurze, a część online – tworzy to bariery w komunikacji – osoby nieobecne w biurze będą czuć się wyłączone z obiegu informacji. Rozwiązanie? Cała komunikacja i praca firmy musi odbywać się online – najlepiej asynchronicznie.

Tak wykreowane środowisko, pozwala na pracę zdalną osobom na stanowiskach, które do tej pory nie rozważały nawet takiej możliwości. A po zasmakowaniu takiego modelu pracy, większości ludzi ciężko będzie wrócić do klasycznego rozwiązania.

Bo tu każdy znajdzie coś dla siebie – dla lubiących social life, interakcje z innymi ludźmi i „szum otoczenia” w tle – czeka cała masa biur coworkingowych i kawiarni. Wolisz spokój? Rajska plaża i szum morza powinny spełnić Twoje oczekiwania. Zapomnisz o dojazdach, źle ustawionej temperaturze w biurze i setce innych irytujących drobnostek – bo masz w końcu wybór i pole manewru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod: *

Post Author: Redakcja