marihuana

Zawód: Plantator Marihuany. Kanadyjscy studenci uczą się tajników uprawy zioła.

„Mamy do czynienia z nowym i niezwykle szybko rosnącym rynkiem, na którym panuje ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.”

Niagara College wykształci pierwszych absolwentów z prawem do uprawy marihuany. Ponad dwudziestu studentów otrzyma pierwsze w kraju zezwolenia na uprawę konopi.

Kanada jest pierwszym rozwiniętym krajem, który, poza użytkiem medycznym, zalegalizował również marihuanę do użytku rekreacyjnego. Jest to spełnienie obietnic wyborczych obecnego premiera Justina Trudeau, według którego legalizacja pozwoli obniżyć statystyki kryminalne oraz lepiej kontrolować dostęp osób niepełnoletnich do narkotyku.

„Jest to bardzo unikalna roślina i ludzie utożsamiają się z nią bardzo emocjonalnie”.

W specjalnie przygotowanych do uprawy pomieszczeniu, nazwanym „Haszbunkrem (Cannabunker)” znajduje się ponad 50 krzaków konopii, na których przyszli hodowcy szkolą sie z zakresu uprawy wysokiej jakości zioła.

Studenci dowiedzą się między innymi o tym, że Marihuana ma bardzo zbliżone wymagania oświetleniowe do chryzantem, poznają jej wymagania klimatyczne i nauczą praktycznych umiejętności, takich jak zastosowanie odpowiednich nawozów oraz środków owadobójczych.

Program edukacyjny uzupełniają zajęcia z biznesowych aspektów prowadzenia gospodarstwa. Zarządzanie kosztami, tworzenie budżetu oraz zastosowanie odpowiednich procedur.

„Licencjonowani producenci już ustawiają się w kolejce po naszych absolwentów”.

Sami studenci na koniec szkolenia, niestety nie będą mogli „skręcić jointa” i skonsumować owoców swojej ciężkiej pracy. Wszystkie rośliny będące częścią szkolenia, będą bowiem musiały zostać zniszczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod: *

Post Author: Redakcja